astrologia wedyjska

W Astrologii Wedyjskiej używamy rzeczywistej pozycji ciał niebieskich – tak zwanego „zodiaku syderycznego”. Dzieje się tak dlatego, że w Indiach astrologia wedyjska jest oficjalną nauką, więc była poddawana wielu badaniom. Na przykład statystyki wykazały, że średnia skuteczność psychoterapii na całym świecie wynosi około 15%, czyli dwa razy mniej niż prognozy astrologiczne. Dlatego wszystko, co wiedziałeś o swoim znaku Zodiaku – z 85% prawdopodobieństwem kłamstwa, pięknie napisane przez psychologów-oszustów, czyli przedstawicieli klasycznej Europejskiej Szkoły astrologicznej.

Konstelacje Gwiazd | Gwiazdozbiory

gwiazdozbiory

Astrologia Wedyjska posiada nie tylko 12 konstelacji, ale aż 27. W rzeczywistości są to te same konstelacje gwiazd, tylko w bardziej rozszerzonym znaczeniu. To samo dzieje się z porami roku. Mamy ich cztery: lato, jesień, zima, wiosna. A w Indiach jest ich sześć: lato, pora deszczowa, jesień, zima, wczesna wiosna, wiosna. Dlatego astrologia wedyjska skupia się nie na tym, jak nazywa się gwiazdozbiory w Europie, tylko jak te konstelacje gwiazd są odczytywane dla konkretnej osoby.

Gwiazdozbiory lub konstelacje gwiazd w Astrologii Wedyjskiej również zyskują miano Nakszatry. Każda Nakszatra definiuje modele behawioralne człowieka, charakterystyczne cechy osobowości oraz jakości psychologiczne.

Znaki Zodiaku

znaki zodiaku

Księżyc najważniejszą planetą w Astrologii Wedyjskiej, gdyż odpowiada za szczęście, emocje, zmysły. Również wskazuje na sposób percepcji otoczenia. Położenie Księżyca w horoskopie urodzeniowym definiuje znak zodiaku człowieka. Natomiast podstawowy obraz człowieka uzyskamy przez analizę trzech punktów kosmogramu. Są to znaki zodiaku Lagna (Ascendent), Księżyca oraz Słońca.

Oto prawdziwe tranzyty Słońca w konstelacjach słonecznych wg Astrologii Wedyjskiej:

Baran – 14 Kwietnia-14 Maja Byk -15 Maja-14 Czerwca Bliźnięta -15 Czerwca-16 Lipca Rak -17 Lipca-16 Sierpnia Lew -17 Sierpnia-16 Września Panna -17 Września-17 Października Waga -18 Października – 16 Listopada Skorpion -17 Listopada-15 Grudnia Strzelec -16 Grudnia-14 Stycznia Koziorożec -15 Stycznia-12 Lutego Wodnik – 13 Lutego-14 Marca Ryby -15 Marca-13 Kwietnia

Horoskop Urodzeniowy

Horoskop w astrologii wedyjskiej ma postać kwadratu, bazuje na siedmiu Planetach i dwóch Węzłach Księżycowych – Rahu i Ketu. Czyli Rahu i Ketu to niewidzialne planety księżycowe.

Jest najważniejsza uwaga. Bez względu na to, jak nazywasz konstelacje, przez które przechodzi ekliptyka, według pozycji Słońca na przykład w Baranie ‘Jestem Baranem’ nie można wyciągnąć ani jednego wniosku o osobie. Astrologia wedyjska, nawet Europejska, opiera się na ogromnej ilości danych. Twierdzenie, że Waga nie jest zgodna z Wodnikiem, jest jak mówienie o niemożności małżeństwa między Polką a Amerykaninem. Świadomość swego potencjału i właściwego kierunku, które zapewnia horoskop urodzeniowy, nie pozostawi w cieniu ignorancji i cały czas będziesz się rozwijał, zdobywając nową wiedzę.

Astrologia wedyjska ma w sobie elastyczność i naukowość, co pozwala ewoluować, żyć i pomagać ludziom.