Księżyc | La Perla

Nago, tylko nie na golasa. Tak właśnie się prezentuje jedwabisty strój. Nic się nie da ukryć i tak! bezszwowa bielizna też wyjątkiem nie jest. Jednocześnie, nic tak nie pobudza, jak możliwości nieograniczonej wyobraźni.

Moim zdaniem to jest sedno posiadacza mocnego Księżyca w horoskopie – jedwabna struktura naszej Duszy. Delikatność i lekkość, tkliwość i wrażliwość. Empatia, subtelność, delikatność i zmysłowość. Najbogatszy spektrum emocji dostajemy akurat dzięki tej planecie.

Ciemna strona Księzyca

ciemna strona księżyca

A jednak, istnieje również ciemna strona Księżyca. Nerwica, częstotliwość zmiany nastroju, depresja. Wraz z dobrymi emocjami Księżyc z łatwością pochłania negatywny VIBE. Co bez pełnej kontroli może doprowadzić do zaburzenia psychicznego. Trzeba też pamiętać o tym, że alkohol niekorzystnie wpływa na Księżyc w horoskopie, czym psuje DOM – pozycję tej planety w kosmogramie indywidualnym.

Przypomnę, astrologiczny PRZEPIS NA SEKS zawiera trzy składniki: WENUS, Księżyc i Mars. Uważam Księżyc za najbardziej skomplikowany, gdyż na pomyślne korzystanie z niego nie wystarczy nam doświadczenia, potrzebujemy świadomości ☾

Najmocniejsze pozycje Księżyca w horoskopie urodzeniowym

  • Księżyc w Raku – Wrażliwość, mega intuicja, zdolności psychologiczne, poczucie nieświadomych reakcji innych ludzi. Bardzo empatyczni ludzie. Dążenie do zanurzenia się w różnorodności świata, zrozumienie złożoności życia.
  • Księżyc w Byku – w egzaltacji (wywyższeniu), ta pozycja jest uważana za bardziej komfortową niż Księżyc w Raku, ponieważ posiadacze Księżyca w Byku mają bardziej stabilny stan emocjonalny. Przy tym zachowując dobrą intuicję.

Odzielnie chcę zwrócić uwagę na kombinację Mo+Ra czyli Księżyc w sąsiedztwie z węzłem Rahu.

Księżyc z Rahu – tacy ludzie dostrzegają to, czego inni nie potrafią, więc mogą wiele przewidzieć. Rahu wzmacnia i „zaostrza” Księzyc, co nie zawsze idzie na korzyść. Posiadaczem takiej pozycji był niemiecki filozof Friedrich Nietzsche.

Więcej wpisów w BLOGU.